Ars Una Document Box Jungle A5
Code: 50862597Related products
Product detailed description
Document box from the Jungle collection by Ars Una for storing documents, drawings and notebooks in A5 format. Made of highly resistant, laminated cardboard with a thickness of 7 mm, which protects the placed documents from damage.
The box is closed using an elastic band, which keeps the folder tightly closed.
Beautiful all over print, design suitable for both girls and boys. Ideal as part of school equipment.
Size: 16 x 3,5 x 22 cm
Additional parameters
| Category: | Desky na sešity |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Weight: | 0.21 kg |
| EAN: | 5993120015175 |
| Motif: | Jungle |
| Size: | A5 |
| Gender: | Girl |
| Weight: | 215 g |
| Rozměry: | 16 x 3,5 x 22 cm |
| Barva: | modrá/růžová |
Ars Una Document Box Wild and Free A5
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock
(>5 pcs)
89 Kč
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
| Manufacturing company : | Ars Una Studio Kft |
|---|---|
| Address : | Csetneki u. 13. 1113 Budapešť Maďarsko |
| E-mail : | webshop@arsuna.hu |
